Václav Klaus obdržel mezinárodní mimořádnou cenu Egona Ervína Kische Doporučený

Zuřivý reportér Václav Klaus Zuřivý reportér Václav Klaus snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Převzal ji ve středu 21. září 2016  v Tvrzi Orlice v Letohradě na Orlickoústecku od Klubu autorů literatury faktu za jeho Zápisky a postřehy z cest, které vyšly v roce 2015 v nakladatelství Grada.

Egon Erwin Kisch (29.4.1885 – 31. 3. 1948 1948) byl pražský německy píšící reportér a spisovatel, jehož touha být u všeho, pokaždé „při tom“ a vše vyzkoušet mu vynesla přezdívku Zuřivý reportér (der rasende Reporter). Pan prezident Klaus se tudíž svými reportážemi ze svých zahraničních cest zařadil mezi zuřivé reportéry. 

Cena Egona Erwina Kische je od roku 1992 udělována na setkáních, organisovaných Klubem autorů literatury faktu českým a slovenským spisovatelům literatury faktu. Nadace pro udělování ceny byla  založena roku 1990 paní Giselou Kischovou. Po zániku společné organizace Svaz československých spisovaztelů převzaly patronát nad cenou Obec spisovatelů a Asociácia organizácií slovenských spisovateľov. 

Václav Klaus obdržel cenu Egona Ervína Kische.

Akce se zúčastnila téměř stovka lidí, převážně členů Klubu. Snímek Sabiny Mynářové z Hradeckého deníku znázorňuje pana prezidenta při přebírání ceny.

Číst 3827 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v KULTURA
IVANA HASLINGEROVÁ

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %