Login Form přihlašovací formulář

close

Sign In

close

Register

All fields are required(*).

ČR podává žalobu proti směrnici EU o možnosti držení zbraní Doporučený

Jak se můžeme beze zbraně postavit podobným zabijákům? Jak se můžeme beze zbraně postavit podobným zabijákům?

Evropská unie ve středu 24. května 2017, publikovala v Úředním věstníku EU finální text směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní. Směrnice vstupuje v platnost 13. června 2017, finální termín pro podání žaloby k Soudnímu dvoru EU je 7. srpna tohoto roku. Tato směrnice přijatá přes odpor České republiky zakazuje velkou část poloautomatických zbraní a zásobníků. Proti přijetí směrnice v této podobě jsme razantně vystupovali na všech možných úrovních. Proto i nadále platí, že spolu s Ministerstvem zahraničních věcí připravujeme žalobu, kterou chceme se souhlasem vlády nejpozději do začátku srpna podat k Soudnímu dvoru EU. V tuto chvíli je žaloba jedinou možností, jak ochránit stovky tisíc slušných legálních držitelů zbraní v ČR. 

Změny se dle směrnice mají dotknout prakticky všech držitelů zbrojních průkazů, kterých je v ČR cca 300 tisíc, současně také blíže neurčeného počtu držitelů znehodnocených zbraní, poplašných zbraní a předovek i zásobníků, které zatím nepodléhají žádné evidenci.

 ******************

Tato směrnice znemožní slušným občanům držet zbraň a tedy možnost obrany proti po zuby ozbrojeným vojákům Islámského státu. Je dobře, že ministr vnitra našel v sobě sílu a odvahu postavit se bezohledným úředníkům EU a bojuje za naše životy. (pozn. redakce)

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase